Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Karotter 13581323



*

nr 1358 1323


Karotter

7 delar, nysilver. Diameter: 17-20cm


Utrop:

800 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 2 november 2020
kl 20:47:45


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
27/10 16:27:38 1      300 kr
31/10 23:11:21 2      450 kr
1/11 18:45:32 3      400 kr
1/11 18:45:32 2      450 kr (Budbetjänt)
1/11 18:46:01 3      600 kr
2/11 18:06:09 2      600 kr
2/11 18:06:09 3      600 kr (Budbetjänt)
2/11 20:42:45 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: karotter nysilver pläter silver ädelmetall
  • 8212 BÃ¥lskÃ¥l
    + koppar, 13 delar, Nysilver, rokokostil, diameter..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 19:33
  • 8319 Bestick
    silver, (0, 800) 12+ 2 st. Längd: 18-23, vikt: 970..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 18:30
  • 8273 Brickor
    2 st nysilver, runda. Diameter: 53 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 18:39
  • 8277 Brickor
    6 st, nysilver, Runda. Diameter: 40-46 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:32
  • 8275 Brickor
    med handtag, 3 st, omkring 1900, nysilver. Längd: ..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 18:16
  • 8036 BrödskÃ¥l
    Silver (800), 1800-tal, reliefdekor, genombruten k..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 19:21




Ladda ner broschyr